Amata59

2023.gads. LČŪ 21. sezona. 59. gadi kopš 1964. gada Amatas sacensībām. 

Šogad mēs aicinam visus, kas brauc pa ūdeni ar visiem bezmotoru peldlīdzekļiem uz šīm leģendārajām sacensībām. Jūsu ērtībai esam sadalījuši sacensības divās daļās, kas principā ir divas sacensības. 

Pirmajā dienā notiks LČŪ individuālās sacensības sprintā, slalomā un nobraucienā. Tiem, kam nav laivas- piedāvājam startēt Px un Rx laivu klasēs, kur ir pieejamas nomas laivas. Pašlaik arī pasaulē paliek aizvien populārāks SUP slaloms, Tā kā SUPieši- sasparojaties, arī jums vieta atradīsies!

Otrajā dienā komandu sacensības un Lielais nobrauciens no Billes kempinga līdz Zvārtes iezim vai Līgatnes -Kārļu tiltam(atkarībā no ūdenslīmeņa attiecīgi drošibas Lustūzī). Piedalīties Lielajā nobraucienā aicinam visus, kas apzinās savu spēju veikt vienu no sarežģītākajām un skaistākajām upēm Latvijā. 

Pirmās dienas 08.04 vakarā uzaicinam visus uz vakariņām un ballīti viesu namā Bille. Vakara gaitā apbalvosim 2022. gada LČŪ laureātus un 2023. gada individuālā vērtējuma uzvarētājus. Īpaši gribētos lūgt visus, kam ir bildes no agrāko gadu ūdenstūrisma pasākumiem, ceļojumiem, ekspedīcijām paņemt līdzi atmiņas kartēs vai fotogrāfijās. Fotogrāfijas protams labāk.

Ja brauksiet uz abām dienām, nakšņošana ir iespējama divejādi- viesu namā par apm 10-20EUR personai vai kempingā, kur kempinga maksa ir iekļauta dalības maksā LČŪ un LN. Bet ja esat līdzjutējs- tad 5EUR.

 

Amatas59 nolikums lite

PieteikumsAmata23

Nol Amata 2023

One comment

 • Grizly

  Ūdenstūrisma trases
  “AMATA – 59”
  nolikums

  Par trasi Ūdentūrisma trase tiek veidota līdzīgi kā distanču un kalnu slēpošanas trases – veselīgai atpūtai pie dabas, fiziskās veselības uzlabošanai un jaunu iemaņu iegūšanai braukšanā ar dažāda tipa laivām, izmantojot slaloma elementus upē. Trase ir pieejama visiem interesentiem no2023. gada 8. aprīļa 10:00 līdz 9. aprīļa 16:00, posmā no Melturu dzelzceļa tilta līdz Kārļu-Līgatnes tiltam. Trasi var veikt ar un bez laika kontroles. Laika kontroli nodrošinās LRŪF brīvprātīgie tiesneši pieteiktajiem LČŪ numuriem.

  LAIKS UN VIETA Ūdenstūrisma trase “Amata-59” būs atvērta Amatas upē no 2023. gada 8.-9. aprīlim, posmā no Melturu dzelzceļa tilta līdz Kārļu-Līgatnes tiltam. Sacensību nometne, sekretariāts atradīsies viesu nama “Bille” teritorijā.

  VADĪBA Trasi organizē un kontrolē tiesnešu kolēģija un rīcības komiteja.
  Galvenais tiesnesis: Vladimirs Vereteņņikovs
  Projekta vadītājs: Jānis Grīslis
  Sekretariāts: Aija Urga
  Komendants:
  Slaloms:
  Medicīna:
  Drošība uz ūdens:
  Tehniskā drošība: Jānis Grīslis
  Sabiedriskā kārtība: Edgars Bušs

  DALĪBNIEKI Ūdenstūrisma trasi var veikt visi interesenti, kas apzinās savas spējas veikt distanci, prot peldēt. Jaunieši līdz 18 gadu vecumam sacensībās piedalās ar vecāku vai aizbildņu atļauju un sacensību laikā par viņu ir atbildīga pilngadīga persona, kura uzrādīta pieteikumā.

  LAIVU KLASES Trasi var veikt atsevišķi vīriešu un sieviešu vienvietīgajās, vīriešu un jauktajās ekipāžās sekojošās laivu klasēs (KN)*:

  Laivu klase Tehniskie rādītāji Dalībnieki Piezīmes
  So Smailītes Bez dalijuma. Cietās, piepūšamās, paštaisītās uc smailītes.
  K Divvietīgie katamarāni, smaiļu airi Bez dalijuma.
  PG Divvietīgie katamarāni, kanoe airi Bez dalījuma
  Pj Divvietīgas piepūšamās laivas; 1 garums: <3.5 platums Jauktās un sieviešu ekipāžas. Grot, Cibuļa u. tml.
  Pv Divvietīgas piepūšamās laivas; 1 garums: <3.5 platums Vīriešu ekipāžas Grot, Cibuļa u. tml.
  Pjun Divvietīgas piepūšamās laivas; 1 garums: <3.5 platums Jaunieši un jaunietes līdz 14 gadu vecumam (ieskaitot) Grot, Cibuļa u. tml.
  R4s četrvietīgi piepūšami peldlīdzekļi ar grīdu, garums <4,2m Sieviešu ekipāžas Rafti, glābšanas plosti utt.
  R4v četrvietīgi piepūšami peldlīdzekļi ar kopējais garums R4 raftiem <4,2m Vīriešu ekipāžas Rafti, glābšanas plosti, utt.
  R4jun četrvietīgi piepūšami peldlīdzekļi ar grīdu, garums <4,2m Jaunieši un jaunietes līdz 16 gadu vecumam (ieskaitot) Rafti, glābšanas plosti, utt.
  WW Vienvietīgi polimēru Vīriešu, sieviešu un junioru ekipāžas Prijon, Necky, paštais. utt. Polimēra laivas garums ne garākā kā 3 m
  P1 Vienvietīgie PVC Piepūšamās bez ierobežojumiem
  RX Rafti Dulkan 460 6-10 dalībnieki bez dalījuma Dulkan vai citi garums virs 4,20m
  PX Piepūšamās laivas Max 3pers. bez dalījuma
  Tx Pārējās laivas
  Tiesnešu kolēģijai ir tiesības noteikt laivu piederību pie vienas vai otras klases.

  PIETEIKUMI Pieteikumi ir jāiesniedz rīkotājiem līdz 2023. gada 29. martam iekš http://www.udensturisms.lv ,aizpildot pieteikuma formu un nosūtot uz grizly@tvnet.lv.
  Klubu pārstāvjiem jāpiesaka 1 tiesnesis.
  Ar ziedojuma pārskaitījumu vai iemaksu katrs dalībnieks apliecina, ka ir iepazinies ar kopējiem sacensību noteikumiem un LČŪ-2023 nolikumu. Personiskais paraksts klātienes pieteikumā ir obligāts.

  Laika kontrole: Laika kontroli veic LRŪF brīvprātīgie tiesneši.
  Lielā nobrauciena trases veikšanas kontrollaiks- 3h

  VĒRTĒŠANA Trasē ar laika kontroli nosaka individuāli labākās ekipāžas katrā laivu klasē.
  WW, PG laivu klasē LČŪ ieskaitei pietiek ar rezultātu slaloma distancē un sprintā. Dalībniekiem, kas distancēs piedalījušies glābšanas darbos un līdz ar to ieguvuši sliktāku rezultātu- iesniedzot protestu var tikt pielīdzināts tuvākais, labākais rezultāts laivu klasē.

  Laika kontrole pret ziedojumiem+kempings Ziedojums līdz 9. aprīlim – 10EUR /pers. vai vairāk, pensionāriem, skolēniem – 7EUR vai vairāk. Tiem, kas piedalās PX,TX, RX- 10EUR vai vairāk. Aproces obligātas.

  Kempings Līdzjutējiem- 5 EUR. Aproces obligātas.
  Vakariņas+ 20EUR pers. Zīmogs uz aproces.

  Par ziedojumu veiksim: laika un vārtu sodu kontroli, trases veikšanas dokumentāciju, balvas uzvarētājiem un dāvanas dalībniekiem.
  Dalība visās LČŪ laivu klasēs ir iekļauta dalība LČŪ 23.

  EKIPĒJUMS Dalībnieki nodrošina sevi ar laivām, glābšanas ekipējumu un visu nepieciešamo inventāru. Teltis drīkst būvēt tikai īpaši norādītās vietās, kuras var uzzināt pie sacensību komandanta. Ēdienu gatavošanai vēlams izmantot prīmusus. Rīcības komiteja iesaka neņemt laivā dārgu elektrotehniku.
  RX, PX laivu klasēs piedāvājam īres ekipējumu.

  NOMA Rafti Dulkan 460 ir pieejami 10gb, 50EUR/gb/ diena
  Piepūšamās laivas (LAS3) pieejamas 20gb, 20EUR/gb/diena
  Cenā iekļauta loģistika, vestes, airi. Par ķiverēm būs jāparūpējās pašiem.

  DROŠĪBA LAIVĀM OBLIGĀTI JĀBŪT AR PAPILDUS CELTSPĒJU (NENOGREMDĒJAMĀM) UN GLĀBŠANAS VIRVĒM VAI KARABĪNĒM GALOS. Trasē OBLIGĀTAS GLĀBŠANAS VESTES UN ĶIVERES.
  Pirms starta katra ekipāža iziet tehnisko komisiju.
  Katra dalībnieka pienākums ir palīdzēt avarējušai ekipāžai. Par palīdzības nesniegšanu- diskvalifikācija!
  KATRS DALĪBNIEKS PAR SAVU DROŠĪBU UZ ŪDENS ATBILD PATS. Trases veicējiem un līdzjutējiem jāievēro organizatoru norādījumi attiecībā uz drošību, kārtību nometnes un startu/finišu vietās.
  Iepazīšanās ar nolikumu ir obligāta!
  Trases veidotāji neatbild par mantām, kas atstātas bez uzraudzības.

  PROGRAMMA
  Trases programmā ietilpst sekojoši posmi:
  1. diena.7. aprīlis.
  Ierašanās “Billes” kempingā, viesnīcā un reģistrēties pasākumam.

  2. diena.8. aprīlis.
  No 8:00 ierašanās starta vietā “Billes”
  10:00 atklāšana
  10:30 sacenšamies sprintā un slalomā pie kempinga “Billes”.
  No 12:00 nobrauciens no “Billes”kempinga līdz Kārļu tiltam (Zvārtes iezim, Kārļu-Līgatnes tiltam) atkarībā no ūdens līmeņa.
  17:00 Vakara izklaides
  18:00- …… LČŪ 2022 laureātu apbalvošana. Amata59 individuālā vērtējuma apbalvošana. Nesiet savas bildes, filmas fleškā fotogrāfijā uc formātos..
  Pirts, vakariņas, muzikālas, galdspēļu un citas izklaides, ko paši sadomāsim.

  3. diena. 9. aprīlis.

  10:00 komandu sacensības, ww*3. Ja sanāks.
  11:30 balvošana komandām.
  12:00 Lielais nobrauciens līdz Kārļu – Līgatnes tiltam tiem, kas grib un var.
  Galā piemiņas balvas ar saprotokolētu un pierakstītu nobrauciena laiku.

  Trasē ekipāžām jāšķērso starta līnija saskaņā ar piešķirto starta laiku. Dalībniekiem, kuri startē pirms norādītā laika, starts netiek fiksēts. Dalībniekiem, kuri nepiedalās kādā no posmiem, avarē, vai izstājās nobrauciena laikā, tas obligāti jāpaziņo trases starta (finiša, starpposmu) tiesnesim līdz attiecīgā posma starta(finiša) slēgšanai.

  PIEZĪME Rīkotājiem ir tiesības mainīt trases programmu un vērtēšanu, ja ir nelabvēlīgi laika apstākļi, zems ūdens līmenis. Rīkotājiem ir tiesības mainīt laivu klases vai tās apvienot, ja laivu klasē ir mazāk par 5 ekipāžām. Par izmaiņām dalībniekus savlaicīgi informēs.

  APBALVOŠANA. 1. – 3. vietas ieguvējus katrā laivu klasē apbalvo ar diplomu un balvām. Iespējamas sponsoru dāvātās balvas. Visi dalībnieki saņems piemiņas balvas.
  PX, RX, TX Speciālās balvas par atraktivitāti, noformējumu, vēsturisko ekipējumu.

  LOĢISTIKA Mēģināsim transportēt laivas no trases beigām uz sākumu, iespēju robežās.

  Rīcības komiteja: J. Grīslis, I. Vanaga

  Papildus informācija par projektu: grizly@tvnet.lv, Jānis Grīslis, 29524115 17:00-24:00

  Apstiprinu: J.Grīslis

Komentē